Як допомогти курцю
Процес припинення куріння може бути тривалим та непростим. Якщо поряд є близька людина, яка готова підтримати та допомогти, вірогідність досягти успіху значно зростає.
Про що варто знати, коли курить дорослий?

Переважна більшість курців задумуються над тим, щоб кинути курити. Навіть якщо людина ще не готова до рішучих кроків, на підсвідомому рівні вона розуміє, що не курити — краще, ніж курити. Деяким людям потрібен певний поштовх та гарна мотивація для того, аби прийняти рішення і кинути курити.

Куріння - це не звичка, а залежність. Тютюн містить нікотин, який викликає залежність подібну до тієї, що виникає внаслідок вживання кокаїну чи героїну. Залежність від нікотину – це захворювання, яке потребує уваги та лікування. Для того, щоб визначити рівень фізичної залежності від нікотину, можна пройти тест.

Окрім фізичної залежності від нікотину, є ще психологічна (емоційна) та поведінкова (соціальна) залежність. Ці типи залежності можуть бути такими ж сильними, як і фізична залежність, тому важливо у процесі відмови звернути на це увагу. 

Після відмови від куріння, коли організм курця перестане отримувати звичну дозу нікотину, може проявлятися синдром відміни. Під час цього періоду колишній курець може переживати неприємні відчуття, що, як правило, проявляються у поганому самопочутті (головний біль, лихоманка, відчуття “розбитості” тощо), а також у зміні настрою (дратівливість, знервованість тощо). Найбільшого загострення ці симптоми досягають у перші 1-3 доби, однак загалом можуть триматися місяць або трохи довше. Цей період є найскладнішим для людини, яка кинула курити, вона стає більш вразливою і потребує розуміння та підтримки з боку рідних і близьких. 

Якщо рівень фізичної залежності від нікотину є досить високим, можна розглянути доцільність прийому спеціальних медикаментів. Вони дозволять полегшити синдром відміни. Однак дуже важливо проконсультуватися з лікарем, придбати прописаний препарат та пройти повний курс, дотримуючись схеми, розробленої лікарем. 

Для того, щоб курцю було простіше кинути курити, рекомендовано гарно підготуватися та розробити власний план припинення куріння. Якщо на етапі розробки плану та його реалізації курець отримає підтримку і допомогу від рідної людини, це суттєво підвищить шанси на успіх.