Як кинути курити?
Кинути курити може кожен. Однак для цього потрібно докласти певних зусиль та гарно підготуватися. Тоді суттєво зростають шанси на успіх.
Де я можу отримати допомогу?
Медичні фахівці

Відповідно до даних досліджень, особиста консультація лікаря щодо припинення куріння є найбільш ефективним інструментом. Сьогодні все більше лікарів проходять навчання з надання консультацій людям, які хочуть позбутися тютюнової залежності, відтак можуть надати якісну допомогу. Зокрема, лікар може проконсультувати стосовно прийому медичних препаратів, підібрати правильну дозу та розписати курс лікування.

Насамперед, ми рекомендуємо тобі звернутися до твого сімейного лікаря та попросити його/ її поговорити про відмову від куріння, допомогти розробити ефективний план і підтримати у процесі відмови. У сімейного лікаря ти також можеш отримати направлення до лікарів різних спеціальностей в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Якщо тютюн вживає твоя неповнолітня дитина, обговори це з педіатром або сімейним лікарем. Порадься, як мотивувати дитину відмовитися від вживання тютюну. Дитину, яка потреюує допомоги та готова її отримати варто направити до педіатра чи сімейного лікаря. Також допомогти можуть фахівці-психологи, особливо ті, які працюють з дітьми та підлітками.

Психологічна допомога

Якщо залежність від куріння має більше психологічний чи соціальний характер, допомогти можуть фахівці з психічного здоров’я. Зазвичай це психологи, психотерапевти та психіатри. Серед них є спеціалісти, які можуть поглиблено проконсультувати щодо припинення вживання тютюну. Наприклад, можуть провести мотиваційне інтерв’ю та допомогти актуалізувати твої індивідуальні мотиви та бар’єри щодо припинення куріння.

Інформаційні матеріали

Для того, щоб більше дізнатися про шкоду куріння, методи та процес відмови, знайти мотивацію та відповіді на ті питання, які тебе турбують, можна ознайомитися з фаховою літературою. Посилання на деякі джерела інформації (публікації, книжки, відео, веб-ресурси тощо) ти можеш знайти у розділі “Корисні ресурси” або пошукати в Інтернеті. Єдине, про що варто пам’ятати, користуючись можливостями всесвітньої мережі, - не варто послуговуватися сумнівними джерелами інформації, які не підкріплені доказами.

Групи самодопомоги

Існують групи самодопомоги, які мають стандартизовані підходи роботи з людьми, які прагнуть позбутися нікотинової залежності. Переважна більшість з них працює за програмою 12 кроків. Наприклад, в Україні існують такі групи у очному та онлайн форматах. Вони об’єднані у спільноту «Анонімні Нікотинозалежні в Україні (НікА)» , офіційна назва: Громадська організація «Український центр обслуговування анонімні нікотинозалежні». Ефективність груп у тому, що людина отримує допомогу від таких саме людей, які курили, але подолали свою залежність та допомагають і надихають це робити інших. Єдина умова для членства – бажання припинити вживати нікотин.

Де НЕ рекомендовано отримувати допомогу

Не рекомендовано отримувати допомогу у людей, організацій чи установ, на веб-ресурсах, які використовують недоведені щодо ефективності методи відмови від куріння. Пам’ятай, що не існує чарівних пігулок, чи гіпнозу, який вирішить твої проблеми з курінням. Для того, щоб кинути курити, тобі все одно доведеться докладати зусиль та часу. Допомога має бути професійною і грунтуватися на достовірних даних і перевірених фактах. Не користуйтеся сумнівними методами або джерелами інформації.

Консультація телефоном

Лінія підтримки – телефонний сервіс для людей, які хочуть позбутися тютюнової залежності. Вона працює, щоб допомоги тобі кинути курити, незалежно від того, на якому етапі відмови від куріння ти зараз перебуваєш.
Для того, щоб отримати безкоштовну професійну консультацію, ти можеш зателефонувати на безкоштовний номер

+38 (063) 000 00 00 Пн - Пт: 08:00 - 18:00

Наші фахівці радо проконсультують тебе з питань відмови від куріння, допоможуть оцінити рівень твоєї залежності та виявити причини, які спонукають тебе курити, спільно з тобою розроблять індивідуальний план припинення куріння та нададуть рекомендації, як краще впоратися з синдромом відміни («ломкою»).

Наша лінія підтримки:
  • безкоштовна для усіх дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України;
  • забезпечує клієнтам конфіденційність – інформація, яку клієнти надають про себе, надійно зберігається та використовується виключно для того, аби надати якісну допомогу;
  • укомплектована професійними та дружніми консультантами, які завжди готові допомогти;
  • працює з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю (також ви можете замовити дзвінок від консультанта на зручний для вас день та час).

Якщо ти вже готовий/ готова кинути курити або лише задумуєшся над цим, маєш «синдром відміни» або неуспішний досвід припинення куріння, бажаєш допомогти близькій людині, без вагань телефонуй або замовляй дзвінок, і консультант обов’язково тобі перетелефонує.

Онлайн консультація

Ти завжди можеш задати своє запитання консультанту онлайн, скориставшись спеціальною формою у власному кабінеті, яка доступна 24/7, або через форму онлайн чату (активна з 9:00 до 21:00 з понеділка по п’ятницю).

Для того, щоб отримати розгорнуту консультацію, будь ласка, зареєструйся на сайті та заповни невеличку анкету. Це допоможе нашим консультантам надати тобі якісну консультацію при контакті (онлайн або телефоном).

Якщо маєш якісь запитання, плануєш кинути, маєш труднощі у процесі припинення куріння, складно переживаєш «синдром відміни» або хочеш допомогти близькій людині, будь ласка, без вагань звертайся до наших консультантів.

Допоможіть нам
покращити цей сервіс
Чи знайшли ви все необхідне? Маєте ідеї щодо поліпшень? Ваша думка має велике значення!