Залежність від куріння
Багато людей є залежними від нікотину у різних аспектах: фізичному, психологічному, поведінковому та соціальному. Тобі буде легше кинути курити, якщо ти зрозумієш природу своєї залежності. 
Поведінкова (соціальна) залежність

Про поведінково-соціальну залежність говорять тоді, коли куріння стає звичкою, пов’язаною з певними аспектами твого життя. Хтось не уявляє чашки кави без сигарети, хтось курить за кермом або під час розмов по телефону, а хтось закурює у компанії друзів. Таких комбінацій може бути багато, але для того, щоб кинути курити, потрібно «розірвати» зв’язки, які формують звичку. Нижче наведено декілька порад, які мають тобі у цьому допомогти.

Дія/активність
Поради, як розірвати зв'язок
Куріння + кава
Спробуй замінити каву на щось інше, що тобі подобається. Можна випити чай, склянку соку або води, з’їсти яблуко.
Куріння після їжі
Одразу після їжі займи себе якоюсь справою, уникаючи того місця/ місць, де ти зазвичай куриш. Наприклад, помий посуд, почитай цікаву книжку, зроби щось по господарству.
Куріння під час спілкування з друзями чи колегами
Бажано уникати контактів з людьми, у компанії яких ти звик(-ла) курити, доти, поки ти не кинеш курити остаточно. Це не означає, що ти маєш посваритися зі своїми друзями чи колегами, однак краще тимчасово виключити спільні вечірки, походи у курилку тощо, допоки ти не будеш впевнений(-а) у тому, що не зірвешся. Бажано розповісти своїм друзям/ колегам про твоє рішення кинути курити та заручитися їх підтримкою Це допоможе як уникнути наполегливих запрошень з їхнього боку, так і, можливо, мотивувати когось з них також кинути курити або, принаймні, задуматися над цим.
Куріння під час перерви на роботі
Навіть якщо ти не вдихаєш дим глибоко, все одно підпадаєш під ризик, адже сигаретний дим містить величезну кількість шкідливих сполук, які так чи інакше потрапляють з сигарети до твоєї ротової порожнини і далі до організму.
Електронні сигарети – ефективний спосіб кинути курити
На час перерви придумай для себе альтернативне заняття – сходи на коротку прогулянку, випий чаю чи води, поспілкуйся з колегами, які не курять.
Куріння під час перегляду телепередач
Насправді, більшості чоловіків не подобаються жінки, які курять. А якщо зважити на той факт, що в результаті куріння шкіра швидше старіє та стає сірувато-жовтого кольору, тускніє волосся, жовтіють зуби і з'являється неприємний запах з рота, від волосся та одягу, то висновки про "привабливість" стають досить однозначні!Щодо зовнішнього вигляду чоловіків, ситуація подібна. Окрім того, куріння сповільнює ріст м'язової маси та не сприяє заняттям спортом.
Куріння – це свобода від нав'язаних норм та правил
Спробуй з’їсти яблуко чи цукерку, потримати у роті соломинку або зубочистку, зайняти чимось руки (підійде навіть пульт від телевізора).
Куріння за кермом
Прибери у своїй машині та викинь з неї усі сигарети, запальнички та попільнички – усе, що асоціюється у тебе з курінням. Слухай музику. Можна тимчасово скористатися послугами громадського транспорту.
Куріння під час телефонних розмов
Під час розмови телефоном намагайся зайняти себе чимось. Знову ж таки, у нагоді стане антистресова кулька або навіть олівець. Головне – чимось зайняти руки. Якщо ти говориш по мобільному чи радіотелефону, можна просто прогулюватися з трубкою у руках.


Позбавлення поведінково-соціального виду залежності – це боротьба зі своїми звичками. Іноді це буває складно, тому варто завжди пам’ятати про кінцеву мету, якої ти хочеш досягти – кинути курити назавжди!

Допоможіть нам
покращити цей сервіс
Чи знайшли ви все необхідне? Маєте ідеї щодо поліпшень? Ваша думка має велике значення!