Залежність від куріння
Багато людей є залежними від нікотину у різних аспектах: фізичному, психологічному, поведінковому та соціальному. Тобі буде легше кинути курити, якщо ти зрозумієш природу своєї залежності. 
Залежність від куріння

Багато людей є залежними від нікотину у різних аспектах: фізичному, психологічному, поведінковому та соціальному. Тобі буде легше кинути курити, якщо ти зрозумієш природу своєї залежності. Для цього пропонуємо тобі пройти тест на оцінку причин залежності від тютюнокуріння

Кожен із видів залежності має свої особливості, і для кожного є методи, як його позбутися.

Нікотин – одна із багатьох речовин, які входять до складу сигарет та інших тютюнових виробів без згорання. Однак, на відміну від інших компонентів, нікотин може викликати сильну залежність (подібну до тієї, яку викликають героїн чи кокаїн). Тому при відмові від куріння організм курця переживає синдром відміни, який ще називають абстинентним синдромом або «нікотиновою ломкою». Пережити цей період може бути складно, однак цілком реально. Бувають різні рівні нікотинової залежності: дуже низька, низька, середня, висока та дуже висока. Зважаючи на рівень фізичної залежності (як правило, високий та дуже високий), може бути рекомендована нікотинозамісна терапія. Однак перед використанням будь-яких медичних препаратів рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

Для того, щоб оцінити свій рівень фізичної залежності від нікотину, ти можеш пройти спеціальний тест на нікотинову залежність (тест Фагерстрома).

Психологічна, або емоційна, залежність від нікотину полягає у тому, що ти куриш у відповідь на якісь емоції, відчуття або думки. Наприклад, куриш, коли нервуєш, коли відчуваєш втому або, навпаки, емоційне піднесення, коли тобі нудно або ти хочеш розслабитися. Проаналізуй, які емоції у тебе найчастіше викликають бажання закурити. Чим більше ти знатимеш про себе, як курця, тим легше тобі буде досягти успіху у процесі припинення куріння.
Поведінкова/соціальна залежність від нікотину означає, що куріння стало для тебе звичкою, яка асоціюється з певними видами активності, людьми (компаніями) чи заходами. Наприклад, ти куриш, коли п’єш каву, після їжі, коли говориш по телефону чи керуєш машиною, коли спілкуєшся з друзями, які курять тощо. Важливо визначити для себе, за яких обставин ти тягнешся за сигаретою. У процесі припинення куріння тобі доведеться уникати їх або змінювати.
Хоча ці три категорії залежності і виділені окремо, однак вони можуть проявлятися й одночасно. Боротьба із симптомами з однієї категорії залежності може допомогти тобі одночасно побороти і симптоми іншої. Процес припинення куріння є індивідуальним та може проходити абсолютно по-різному для різних людей. Хтось переживає переважну більшість симптомів, а хтось може мати лише деякі з них. Більше того, навіть спроби кинути курити у однієї й тієї ж людини можуть дещо відрізнятися. Однак, кожна така спроба – це досвід, який допоможе у майбутньому досягти поставленої мети – кинути курити назавжди.
Допоможіть нам
покращити цей сервіс
Чи знайшли ви все необхідне? Маєте ідеї щодо поліпшень? Ваша думка має велике значення!