Після відмови від куріння
День відмови від куріння – лише початок на шляху боротьби за життя без тютюну. Тобі буде простіше пройти цей шлях, якщо ти розумітимеш механізми синдрому відміни та продумаєш заздалегідь, як його подолати.
Поради для боротьби з синдромом відміни
Симптоми
Як їх позбутися

Головний біль
Якщо тебе турбує частий головний біль, зверни увагу на те, чи достатньо часу ти спиш, чи нормально та регулярно харчуєшся, чи займаєшся фізичними вправами. Зваж, що зміна способу життя на більш здоровий може допомогти позбутися головного болю і покращити стан організму загалом.
Кашель
Для того, щоб впоратися із кашлем, потрібно, насамперед,  слідкувати за мікрокліматом в приміщенні, вологість повітря має бути 40-60%. Частіше бувати на свіжому повітрі. Пити побільше рідини. Гарячі чаї з медом, соки є чудовим засобом. Якщо кашель сильно докучає, звернись до лікаря, можливо тобі знадобляться препарати від кашлю.
Сильне бажання закурити

У нагоді може стати стратегія 4В:

  1. Відкласти: варто встановити для себе часові рамки, протягом яких ти можеш максимально довго терпіти. Як тільки ти відчуєш, що терпіти більше несила, переходьте до кроку 2.

  2. Вдихай глибоко: зроби 10 глибоких вдохів - видохів для того, щоб трохи розслабитися. Постарайся робити дихальні вправи, допоки бажання закурити не послабшає. Якщо цього не відбулося, переходь до наступного кроку.

  3. Випий води: пити воду невеликими ковтками – хороша альтернатива сигареті у роті. Вода також допомагає вивести з організму токсини. Якщо тобі все ще хочеться закурити, переходь до наступного кроку.

  4. Відволічись: спробуй переключити свою увагу на щось та не думати про сигарети. Наприклад, ти можеш піти на прогулянку, почитати книгу, послухати музику, подивитися телевізор чи зайнятися улюбленою справою.

Підвищення апетиту або збільшення ваги
У деяких людей після того, як вони кидають курити, зростає апетит і часто вони замінюють сигарети їжею. Для того, щоб не набирати додаткові кілограми, варто переглянути свій раціон та замінити його на більш здоровий. Їж більше фруктів та овочів, пий більше води, займайся фізичними вправами, що також буде кроком до здорового способу життя.
Зміни настрою (сум, злість, роздратування, байдужість тощо)
Постарайся концентруватися на позитивних речах та думках. Слухай гарну музику, дивись цікаві фільми, спілкуйся з приємними людьми. Старайся уникати стресів та конфліктів. Думай про те, які переваги ти отримаєш, коли досягнеш бажаного результату і кинеш курити.
Збудження, занепокоєння
Більше гуляй, займайся фізичними вправами, запишись у басейн тощо.
Зниження пульсу
Дивись примітку нижче
Збудження, занепокоєння
Найкращий спосіб для боротьби із цією проблемою – тренувати увагу. Як би це банально не звучало, але чим більше і частіше ти намагаєшся на чому зосередитись, тим краще це тобі вдається. Можна спробувати також зайнятися йогою, помедитувати (або принаймні давати собі трохи часу щодня на те, щоб розслабитися і ні про що не думати), змінювати види діяльності (не займатися надто довго чимось одним). Також дивись примітку нижче.
Симптоми, як при ГВРЗ (грипі)
Як і при будь-якому гострому вірусному респіраторному захворюванні найкраща порада тут – відпочивати та пити більше рідини.
Безсоння
Якщо ти почнеш виконувати поради стосовно здорового способу життя (правильне харчування, фізична активність тощо), наведені вище, то твій сон має нормалізуватися. Також користуйся традиційними порадами боротьби з безсонням – провітрюй кімнату перед сном, слухай легку приємну музику, не переїдай перед тим, як лягаєш спати тощо.
Усі симптоми, спричинені відмовою від куріння, можна полегшити завдяки здоровому способу життя. Переконайся, що ти правильно харчуєшся і достатньо спиш, отримуєш вітаміни та займаєшся фізичними вправами, вмієш розслаблятися та придумав/ придумала для себе невеличкі нагороди за те, що прожив/ прожила ще один день без тютюну.