Причини кинути
Причина кинути курити для кожного своя. Подумай і обери ту причину, яка важлива для тебе. Нехай вона стане гарною мотивацією для того, аби пройти шлях відмови до кінця і кинути курити назавжди.
Міфи та факти про куріння

Навколо теми куріння часто точаться дискусії. Пропонуємо розглянути декілька найбільш популярних міфів про куріння та розібратися, що в них правда, а що вигадка.

Міфи
Факти
Кинути курити дуже просто. Я можу зробити це у будь-який момент, коли захочу
Кинути курити може кожен, однак це не так просто, як здається на перший погляд. Звісно, є люди, які просто перестають курити і все, але таких дуже мало. Відповідно до результатів досліджень, кинути курити самостійно, без професійної допомоги, можуть менше 7% людей, які намагалися це зробити.
Після багатьох років куріння кидати вже пізно
Навпаки. Чим раніше ти кинеш курити, тим краще для твого здоров'я. Регулярне вживання тютюну завдає непоправної шкоди багатьом життєво важливим органам, однак навіть затятий курець відчує покращення стану здоров'я через певний час після того, як кине. Відмовлятися від куріння потрібно, незалежно від віку та стажу куріння.
«Легкі» чи ароматизовані сигарети менш шкідливі, ніж звичайні
Усі сигарети однаково шкідливі! Під час куріння "легких" сигарет та сигарет з ароматизаторами курці, як правило, затягуються глибше, відповідно, більша кількість шкідливих речовин та канцерогенів потрапляє до легень. Також, згідно із даними досліджень, в багатьох «легких» сортах сигарет все одно міститься високий вміст смол.
Якщо я не буду сильно затягуватися, то куріння мені не нашкодить
Навіть якщо ти не вдихаєш дим глибоко, все одно підпадаєш під ризик, адже сигаретний дим містить величезну кількість шкідливих сполук, які так чи інакше потрапляють з сигарети до твоєї ротової порожнини і далі до організму.
Електронні сигарети – ефективний спосіб кинути курити
Доведено зворотнє. В деяких випадках електронні сигарети дійсно можуть допомогти кинути курити, з іншого боку, їх використання навпаки може сприяти підвищенню інтенсивності куріння та збільшенню дози нікотину.
Дівчина, що курить виглядає привабливо/ Хлопець, що курить, виглядає мужньо
Насправді, більшості чоловіків не подобаються жінки, які курять. А якщо зважити на той факт, що в результаті куріння шкіра швидше старіє та стає сірувато-жовтого кольору, тускніє волосся, жовтіють зуби і з'являється неприємний запах з рота, від волосся та одягу, то висновки про "привабливість" стають досить однозначні!Щодо зовнішнього вигляду чоловіків, ситуація подібна. Окрім того, куріння сповільнює ріст м'язової маси та не сприяє заняттям спортом.
Куріння – це свобода від нав'язаних норм та правил
Зазвичай так вважають підлітки. Якщо подібні переконання зберігаються у дорослому віці, вони свідчать лише про незрілість особистості.
Дорогі сигарети/ сигари підкреслюють високий соціальний статус
Якщо людині потрібно доводити власну значимість за допомогою сигарет, це свідчить лише про неуспішність та невпевненість у собі. У сучасному розвиненому світі, успішних компаніях, куріння перестає вважатися соціальною нормою.
Сигарети допомагають розслабитися
Нікотин має збуджувальний ефект на нервову систему, а заспокійливий ефект у багатьох випадках надуманий. Розслаблення може викликати не нікотин, а сам процес куріння, звичний та знайомий. Декілька хвилин, протягом яких викурюється сигарета, дозволяють зібратися з думками, відволіктися та заспокоїтися точно так само, як могла б допомогти коротка прогулянка на свіжому повітрі або чашка гарячого чаю, або дихальні вправи для зняття стресу.


Куріння допомагає зосередитися
Дійсно, нікотин спричиняє викид адреналіну, однак звикання до нікотину розвивається настільки швидко, що для того, аби досягти попереднього ефекту, курити потрібно все частіше. Тому у курців, які намагаються зосередитися за допомогою сигарети, розвивається не лише психологічна, але й фізична, нікотинова залежність. З часом нікотин спричиняє руйнівну дію на нервову систему.
Куріння допомагає у соціальних взаємодіях
З цієї причини найчастіше починають курити люди нерішучі та сором'язливі, при чому іноді вони курять лише при інших людях чи у компаніях. Однак, сигарета не є «чарівною паличкою», яка робить курця цікавим в очах інших людей. Більшість навпаки цінують індивідуальність та сприймають категоричну відмову закурити, як прояв характеру та особистості.
Куріння – чудовий метод для схуднення/ Відмова від куріння призводить до збільшення ваги
Низький апетит курця пов'язаний із розладами травної системи, спричинених курінням. Саме через це багато людей, які кидають курити, набирають вагу. Але, як правило, набирають вони всього декілька кілограмів, а через деякий час (близько півроку) вага нормалізується. Якщо перед тим, як кидати курити, продумати для себе здорове харчування та фізичну активність, то зміни у вазі можна попередити.
Пасивне куріння нешкідливе
Пасивне куріння дуже шкідливе. Тютюновий дим, який видихається курцем, містить багато токсичних речовин, які викликають різні хвороби – від серцево-судинних до онкологічних. Особлива шкода від пасивного куріння у закритих приміщеннях, які ще й погано провітрюються та вентилюються. Щорічно у світі помирає понад 1,2 млн пасивних курців.
Якщо ти давно куриш, то немає необхідності припиняти курити під час вагітності.\
Чим більше і частіше курить вагітна жінка, тим більше шкоди вона завдає своєму здоров'ю та здоров'ю своєї ненародженої дитини. Під час внутрішньоутробного розвитку закладаються усі життєво важливі органи, а куріння може спровокувати патологію розвитку, передчасні пологи або навіть викидень.
Трав'яні сигарети, сигарети на сумішах – безпечна альтернатива звичайним сигаретам
Трав'яні сигарети не є безпечною альтернативою та становлять серйозну загрозу для здоров'я, адже виділяють чадний газ і смоли. А ще дим, який входить до складу такої сигарети, може пошкодити легені та дихальні шляхи, отруїти печінку.
Тютюнові вироби для нагрівання тютюну (такі, як iQOS чи glo) є безпечнішими, порівняно зі звичайними сигаретами
Виробникам нових продуктів вигідно поширювати міфи про безпечність своїх продуктів заради прибутку, однак варто розуміти, що куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить здоров'ю. Результати незалежних досліджень показали, що попри те, що тютюнові вироби для нагрівання містять менше смол, до їх складу входить багато шкідливих речовин (у тому числі канцерогенних), а концентрація деяких з них у рази перевищує їх концентрацію у звичайних сигаретах.
Електронні сигарети – ефективний спосіб кинути курити
Доведено зворотнє. В деяких випадках електронні сигарети дійсно можуть допомогти кинути курити, з іншого боку, їх використання навпаки може сприяти підвищенню інтенсивності куріння та збільшенню дози нікотину.