Після відмови від куріння
День відмови від куріння – лише початок на шляху боротьби за життя без тютюну. Тобі буде простіше пройти цей шлях, якщо ти розумітимеш механізми синдрому відміни та продумаєш заздалегідь, як його подолати.
Після відмови від куріння

День відмови від куріння – твій перший день без тютюну і, разом з тим, лише один із кроків (хоча і значний) на шляху припинення куріння! Далі на тебе чекають декілька тижнів, а скоріше місяців боротьби, задля досягнення своєї цілі – стати вільним/ вільною та назавжди позбутися тютюнової залежності!

Кожна людина переживає цей період по-своєму. Хтось відносно легко, комусь доводиться докладати певних зусиль, у когось неприємні симптоми тривають декілька днів, а комусь потрібно протриматися декілька місяців перед тим, як організм пристосується до життя без нікотину. Тривалість та складність цього періоду визначається як фізіологічними особливостями організму, так і стажем куріння. Люди з високим рівнем нікотинової залежності можуть переживати його важче. 

Головною особливістю нікотинової залежності є сильне бажання закурити, тобто відчути звичний вплив нікотину й уникнути можливих наслідків синдрому абстиненції та пов’язаних явищ, як позитивних (нікотин зумовлює психоактивну стимуляцію), так і негативних (відсутність нікотину призводить до дискомфорту).

Основною складністю є так званий синдром відміни, спричинений тим, що організм перестає отримувати звичну дозу нікотину. Синдром відміни/ абстинентний синдром («нікотинова ломка») полягає у сильному бажанні закурити, а також може проявлятися у різноманітних побічних ефектах. Також в результаті відмови від куріння у деяких людей може збільшитися вага, що впливає на рішення деяких курців кинути курити.