Залежність від куріння
Багато людей є залежними від нікотину у різних аспектах: фізичному, психологічному, поведінковому та соціальному. Тобі буде легше кинути курити, якщо ти зрозумієш природу своєї залежності. 
Фізична залежність від нікотину

Нікотин – речовина, що викликає залежність. При курінні нікотин швидко потрапляє у кров і вже через 7−10 с досягає мозку, де впливає на рецептори та стимулює нервову систему штучно виробляти спеціальні гормони (серотонін та дофамін), що створює відчуття емоційного задоволення. Відповідно, щойно вплив нікотину закінчується, організм «вимагає» наступну дозу. Якщо нікотин так і не надходить, людина відчуває дискомфорт, який називається синдромом відміни/ абстинентним синдромом або «нікотиновою ломкою». Цей дискомфорт може проявлятися як у погіршенні самопочуття (головний біль, кашель, симптоми, як при ГРВІ (грипі), проблеми із травною системою тощо), так і в психологічних змінах (роздратування, апатія, злість, смуток). Окрім того, можуть спостерігатися розсіяність уваги, безсоння, збудження.

Зовсім не обов’язково, що після припинення куріння у тебе з’являться усі ці симптоми. Однак важливо бути готовим до такого варіанту розвитку подій.

Гарною новиною є те, що усі ці симптоми є тимчасовими. Вони досягають максимальної інтенсивності у перші 24−72 години і знижуються протягом місяця, доки організм не пристосується до життя без нікотину.

Ще однією гарною новиною є те, що з цими симптомами можна боротися. Для цього можна проконсультуватися з лікарем щодо використання нікотиновмісних медичних препаратів. Також можна і варто слідувати таким порадам.