свою готовність та вмотивованість кинути курити
Для того, щоб досягти успіху і повністю позбутися залежності, потрібно пройти певні етапи.
усвідомлення проблеми
проблеми
від куріння
(відмова від куріння)
Обери ту, яка є важливою для тебе!
Кожен другий курець помирає від хвороб, спричинених курінням (серцево-судинних, онкологічних тощо). Доведено, що куріння негативно впливає на усі органи та системи в організмі людини. Навіть якщо ти не бачиш або не відчуваєш цього впливу зараз, невдовзі ці наслідки так чи інакше проявляться. Тому, чим раніше ти кинеш курити, тим більше в тебе шансів зберегти своє здоров’я.
Курити – це дорого. Порахуй, скільки грошей ти витрачаєш на сигарети за день/ тиждень/ місяць. Або скільки грошей ти витратив на сигарети за весь час, що ти куриш. А тепер подумай, на що б ти міг ці гроші витратити, якби не курив. Можливо, цих грошей вистачило б, аби реалізувати одну із твоїх мрій?!
Люди, які зазнають впливу вторинного тютюнового диму, мають ризики розвитку тих самих хвороб, що й курці. Щорічно близько 1,3 млн людей помирає через пасивне куріння. Твої рідні не мають вибору – вони змушені дихати тютюном. І навіть якщо ти намагаєшся не курити у присутності родини, знай, що тютюновий дим всотується у твоє волосся, одяг, шкіру (так званий «третинний тютюновий дим») і все одно може завдавати шкоди людям навколо. Вторинний та третинний тютюновий дім особливо небезпечні для вагітних, немовлят, дітей та осіб похилого віку з хронічними хворобами. Твоя залежність може бути причиною проблем зі здоров’ям у твоїх рідних.
Окрім того, пам’ятай, що ти подаєш поганий приклад своїм дітям. Науково доведено, що діти та підлітки з родин, де хоча б один із батьків вживає тютюнові вироби, мають у сім разів! більші шанси почати курити.
Курці, як правило, мають значно гіршу фізичну форму, ніж некурці. Для них складніше займатися фізичними вправами, вони мають проблеми з диханням, менш витривалі тощо. Речовини, що містяться у тютюновому димі погіршують засвоєння організмом корисних речовин.
Нікотин негативно впливає на шкіру, не дозволяючи їй нормально «дихати», від чого вона стає більш сухою і набуває сірувато-жовтуватого кольору. Через надмірну сухість шкіри навколо очей та рота швидше з’являються зморшки. Волосся стає більш ламким та сухим. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців. Загалом, зовнішній вигляд людини погіршується. До речі, це було чітко прослідковано на парах близнюків, один/ одна з яких курить, а інший/ інша – ні.
Науково доведено, якщо жінка курить під час вагітності, у неї є значно вищі ризики передчасних пологів, що може мати негативні наслідки для дитини. Шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, можуть спричинити довготривалі ушкодження легень, мозку та кровоносної системи у ненародженої дитини, а також призвести до відхилень у розвитку плода, викидням та передчасним пологам. Тож відмова від куріння – значно підвищує шанси народити здорову дитину.
Після того, як ти кинув/ кинула, від тебе не буде запаху тютюнового диму – дихання стане чистішим, волосся, одяг та пальці не смердітимуть димом. Ти почуватимешся краще і «свіжіше», не отримуватимеш засуджувальні погляди чи коментарі від людей навколо.
Насправді, бути курцем – незручно, адже курити можна не скрізь і не завжди. Часто доводиться стримувати свої бажання, особливо у громадських місцях, в транспорті, курити нашвидкуруч у неприємних умовах (наприклад, у спеціальних боксах в аеропортах чи на вокзалах, під дощем чи у холод біля ресторану тощо. Відмова від куріння дозволить позбутися необхідності переживати дискомфорт через свою залежність.
Коли ти куриш, притуплюються відчуття запаху та смаку. Відтак, ти не можеш вповні насолоджуватися їжею, напоями, запахами та ароматами. Однак після відмови від куріння відчуття смаку та запаху відновлюються, що робить життя яскравішим та насиченішим.
Курці швидше втомлюються та мають гіршу концентрацію, порівняно з тими, хто не курить. Вони не відволікаються на перекури, не борються з бажанням закурити. Відтак, відмова від куріння дозволить тобі бути більш продуктивним/ продуктивною та успішним як у професійному, так і особистому житті.
Чи пробував/ пробувала ти колись порахувати, скільки часу ти витрачаєш на куріння? При цьому ти шкодиш своєму здоров’ю та, часто, здоров’ людей навколо. Спробуй порахувати та подумай про те, на що більш корисне чи потрібне ти міг би/ могла б використати ті хвилини/ години, які ти щодня витрачаєш на сигарети?!
Кинути курити – це виклик. Якщо ти поставиш собі за мету кинути і зробиш це, то будеш цілком заслужено собою пишатися. Цей успіх додасть віри у свої сили та мотивуватиме до досягнення нових цілей.
Кинути курити може кожен! Навіть люди з високим рівнем нікотинової залежності успішно припиняють курити. Можливо, доведеться докласти трохи більше зусиль, проконсультуватися з лікарем, психологом, скористатися медичними препаратами, але досягти успіху цілком реально! Головне – захотіти та повірити у свої сили.
Витрать певний час на підготовку до відмови від куріння, а саме: склади план відмови від куріння, заручись підтримкою рідних та звернись по допомогу до фахівців. Тоді твої шанси на успіх суттєво зростуть. Наприклад, за даними міжнародних досліджень, шанси кинути курити у випадку, якщо курець звертається до лікарів, онлайн консультантів чи на лінію підтримки, зростають у 2-5 разів.
Якщо людина без розуміння поставиться до твого прохання, доведеться докласти трохи більше зусиль, але кидати курити все одно варто. Бували випадки, коли курці, які кидали курити, однак не знаходили підтримки серед своїх рідних, переїжджали жити в інше місце на декілька тижнів (найскладніший період у процесі відмови від куріння). Такий варіант також можна розглянути, якщо є така можливість.