Куріння під час вагітності вважається однією із основних причин розвитку ускладнень у матері та плода. Коли ви курите, отруйні речовини потрапляють до вашої крові, а потім через плаценту передаються дитині. Вони спричи- няють довготривалі ушкодження легень, мозку та сис- тем крові у ненародженої дитини, можуть призвести до відхилень у розвитку плода, викидням та передчасним пологам.

Тому відмова від куріння перед або під час вагітності є єдиним правильним рішенням, яке дозволить як зберегти ваше власне здоров’я, так і здоров’я вашого малюка.

Якщо ви кинете курити до або під час вагітності, ви

  • збільшуєте свої шанси народити природнім шляхом (без хірургічних втручань) та відповідно до визначених термінів;
  • зменшуєте вірогідність ускладнень, викидня;
  • зменшуєте вірогідність передчасних пологів.

Якщо ви кинете курити до або під час вагітності, для вашої дитини

  • знижуються ризики померти від синдрому раптової дитячої смерті;
  • підвищуються шанси народитися у термін та з нормальною вагою, відповідно, пошвидше поїхати додому з разом вами;
  • підвищується ймовірність бути спокійною та зі здоровим апетитом.

Якщо ви кинули курити до чи під час вагітності, дуже важливо не повертатися до сигарет і після народження дитини. Адже навіть якщо ви не куритимете біля дитини, шкідливі речовини з тютюнового диму лишатимуться на вашому волоссі, шкірі, одязі і все одно потраплятимуть до дитини. Більше того, грудне молоко (якщо дитина буде на грудному вигодовуванні) також міститиме шкідливі речовини, які становлять загрозу для організму немовляти.

Кинути курити ніколи не пізно – до вагітності, під час або після народження дитини. Звісно, чим раніше, тим краще. Подбайте про здоров’я вашої майбутньої дитини та ваше власне здоров’я і благополуччя.