Коли ви кинете курити, ви зробите величезну послугу вашій родині та друзям. Адже від тютюнового диму страждаєте не лише ви, як курець, але й усі, хто вас оточують, як пасивні курці. Вторинний тютюновий дим (дим, який видихається курцем та виділяється із запаленої сигарети) містить ті ж самі отруйні речовини, які ви вдихаєте, коли курите.

У дорослих цей дим спричиняє серцево-судинні та респіраторні захворювання (включно з ішемічною хворобою серця та раком легень). У немовлят може спричинити раптову смерть, у дітей – астму та хвороби органів дихання, захворювання вух, онкологічні захворювання, серцеві хвороби, діабет 2-го типу, у вагітних жінок — передчасні пологи та народження дитини з малою вагою тіла. Запам’ятайте, безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму не існує. Тому будь-яка доза цього диму є шкідливою.

Навіть якщо ви не курите у квартирі та в присутності дітей, з вами лишається запах тютюнового диму, а отруйні речовини, які містяться у ньому, всмоктуються у ваше волосся, одяг, руки.

Батьки, що курять, подають поганий приклад своїм дітям, змінюють їхні уявлення про соціальну прийнятність куріння. Науково доведено, що діти та підлітки з родин, де хоча б один із батьків вживає тютюнові вироби, мають у сім разів! більші шанси почати курити.

Коли ви припините курити, ваша родина зможе пишатися вами. Ви доведете не лише собі, а й близькім, що ви – сильна особистість і що ви дійсно їх любите, адже піклуєтеся про їхнє здоров’я. Окрім того, відмовившись від куріння, ви матимите усі шанси прожити довше, тож зможете більше часу провести зі своєю родиною.