Відмова від куріння – це процес, який потребує певних зусиль та часу. Як і кожен процес, він складається з послідовних етапів, кожен з яких має певні особливості та труднощі. Для того, щоб досягти успіху і повністю позбутися залежності, потрібно ці етапи пройти. 

Як правило, виділяють п’ять послідовних етапів, але це зовсім не означає, що вам доведеться пройти їх усі. Цілком можливо, що деякі з них ви уже подолали і лишилося зовсім трохи до вашої мети — кинути курити.

  1. Стадія відсутності усвідомлення проблеми. Люди, які знаходяться на цій стадії, ще не задумуються над тим, щоб кинути курити, і навіть готові захищати свою залежність, мотивуючи це тим, що кинути складно. Вони можуть бути переконані, що вони надто залежні від нікотину, щоб відмовитися від сигарет. Люди на цій стадії майже не сприймають інформацію про переваги від припинення куріння, однак наступає момент, коли кожен із них починає задумуватися над тим, щоб кинути.
  2. Стадія усвідомлення проблеми. На цій стадії курці розглядають можливість кинути курити у найближчому майбутньому (наприклад, у найближчі півроку чи навіть швидше). Вони усвідомлюють негативні наслідки куріння та визнають, що залежність від куріння — проблема, яка потребує вирішення. Відповідно, вони більш відкриті для отримання інформації та усвідомлення причин, які стримують їх від того, аби кинути курити.
  3. Стадія підготовки. На цій стадії курець приймає рішення кинути і вже готовий це зробити. Він усвідомлює, що шкода від куріння є більшою, ніж переваги, та здійснює маленькі кроки у напрямку припинення куріння. Наприклад, для початку курець може зменшити кількість викурюваних сигарет, а також визначити дату (день) відмови від куріння.
  4. Стадія дії. На цій стадії курець здійснює конкретні дії для того, щоб позбутися залежності. Тобто остання сигарета вже викурена, а далі можуть бути боротьба із синдромом відміни, самозаохочення та нагороди за кожен день без сигарет, підтримка друзів та близьких тощо. Загалом, ця стадія триває до 6 місяців. Це період, протягом якого людина найбільше потребує підтримки та допомоги у своєму намірі кинути курити назавжди.
  5. Стадія утримання статусу некурця. На цій стадії головне завдання вже колишнього курця утриматися від спокуси зірватися та закурити знову. Як і на попередньому етапі, потрібно докладати певних зусиль для того, щоб життя без сигарети стало новою звичкою. Буває так, що з різних причин на цій чи попередній стадії людина може зірватися та знову закурити. В цьому немає нічого страшного. Головне — не впадати у відчай та не втрачати віру у свої сили. Плануйте наступну спробу, враховуйте набутий досвід, докладайте зусиль і все у вас вийде. А наші консультанти завжди готові вам у цьому допомогти.