Страх набрати вагу є однією із основних перешкод для того, щоб прийняти рішення кинути курити. Спробуймо розібратися, які є ризики та як їх уникнути.

Зазвичай після припинення куріння людина набирає до 3-4 кг (хоча результати останніх досліджень показали, що це трапляється значно рідше, ніж вважалося раніше). Це обумовлено, насамперед, тим, що нікотин та смоли більше не потрапляють до організму, відповідно, налагоджується робота травної системи і відновлюється апетит, краще засвоюється їжа, уповільнюється обмін речовин. Однак, вага може нормалізуватися сама по собі, коли ваш організм адаптується до життя без нікотину (це може зайняти до півроку).

Для того, щоб не набрати зайві кілограми, потрібно правильно харчуватися та займатися фізичною активністю. Однак, пам’ятайте, що поєднувати відмову від куріння з жорсткою дієтою не варто, бо суттєво збільшуються шанси зазнати невдачі і в одному, і в іншому. Вам просто потрібно змінити раціон на більш «здоровий» — їсти більше фруктів, овочів, горіхів, пити більше води. Також краще їсти небагато, але часто.

Ви можете помітити, що після припинення куріння вам хотітиметься солодкого. Це пов’язано з тим, що у сигарети додають цукор для того, аби зробити їх приємнішими на смак та стимулювати виділення цукру в організмі. При «цукровому голоді» варто споживати більше фруктів, використовувати жувальні гумки без цукру.