День відмови від куріння – ваш перший день без тютюну і, разом з тим, лише один із кроків (хоча і значний) на шляху припинення куріння. Далі на вас чекають декілька місяців боротьби, задля досягнення своєї цілі – назавжди позбутися тютюнової залежності.

Кожна людина переживає цей період по-своєму. Хтось відносно легко, комусь доводиться докладати певних зусиль, у когось неприємні симптоми тривають декілька днів, а комусь потрібно протриматися декілька місяців перед тим, як організм пристосується до життя без нікотину. Тривалість та складність цього періоду визначається як фізіологічними особливостями організму, так і стажем куріння. Люди з високим рівнем нікотинової залежності можуть переживати його важче.  

Основною складністю є так званий синдром відміни, спричинений тим, що організм перестає отримувати звичну дозу нікотину. Синдром відміни/ абстинентний синдром («нікотинова ломка») полягає у сильному бажанні закурити, а також може проявлятися у різноманітних побічних ефектах. Також в результаті відмови від куріння у деяких людей може збільшитися вага, що впливає на рішення деяких курців кинути курити.