Про поведінково-соціальну залежність говорять тоді, коли куріння стає звичкою, пов’язаною з певними аспектами вашого життя. Хтось не уявляє чашки кави без сигарети, хтось курить за кермом або під час розмов по телефону, а хтось закурює у компанії друзів. Таких комбінацій може бути багато, але для того, щоб кинути курити, потрібно «розірвати» зв’язки, які формують звичку. Нижче наведено декілька порад, які мають допомогти вам у цьому.
Дія / активність Поради, як «розірвати» зв’язок
Куріння + кава Спробуйте замінити каву на щось інше, що вам подобається. Можна випити чай, склянку соку або води, з’їсти яблуко.
Куріння після їжі Одразу після їжі займіть себе якоюсь справою, уникаючи того місця/ місць, де ви зазвичай курите. Наприклад, помийте посуд, почитайте цікаву книжку, зробіть щось по господарству.
Куріння під час спілкування з друзями чи колегами Бажано уникати контактів з людьми, у компанії яких ви звикли курити, доти, поки ви не кинете курити остаточно. Це не означає, що ви маєте посваритися зі своїми друзями чи колегами, однак краще тимчасово виключити спільні вечірки, походи у курилку тощо, допоки ви не будете впевнені у тому, що не зірветеся. Бажано розповісти своїм друзям/ колегам про ваше рішення кинути курити та заручитися їх підтримкою Це допоможе як уникнути наполегливих запрошень з їхнього боку, так і, можливо, мотивувати когось з них також кинути курити або, принаймні, задуматися над цим.
Куріння під час перерви на роботі На час перерви придумайте для себе альтернативне заняття – сходіть на коротку прогулянку, випийте чаю чи води, поспілкуйтеся з колегами, які не курять.
Куріння під час перегляду телепередач Спробуйте з’їсти яблуко чи цукерку, потримати у роті соломинку або зубочистку, зайняти чимось руки (підійде навіть пульт від телевізора).
Куріння за кермом Приберіть у своїй машині та викиньте з неї усі сигарети, запальнички та попільнички – усе, що асоціюється у вас з курінням. Слухайте музику. Можна тимчасово покористуватися послугами громадського транспорту.
Куріння під час телефонних розмов Під час розмови телефоном намагайтеся зайняти себе чимось. Знову ж таки, у нагоді стане антистресова кулька або навіть олівець. Головне – чимось зайняти руки. Якщо ви говорите по мобільному чи радіотелефону, можна просто прогулюватися з трубкою у руках.

Позбавлення поведінково-соціального виду залежності – це боротьба зі своїми звичками. Іноді це буває складно, тому варто завжди пам’ятати про кінцеву мету, якої ви хочете досягти, – кинути курити назавжди.