Симптоми Як їх позбутися
Головний біль Якщо вас часто турбує головний біль, зверніть увагу на те, чи достатньо часу ви спите, чи нормально та регулярно харчуєтесь, чи займаєтесь фізичними вправами. Зважте, що зміна способу життя на більш здоровий може допомогти позбутися головного болю і покращити стан організму загалом.
Кашель Для того, щоб впоратися із кашлем, потрібно пити побільше рідини. Гарячі чаї з медом, соки та інгаляції є чудовим засобом. Також варто обмежити вживання молочних продуктів.
Сильне бажання закурити У нагоді може стати стратегія 4В:

  1. Відкласти: варто встановити для себе часові рамки, протягом яких ви можете максимально довго терпіти. Як тільки ви відчуєте, що терпіти більше несила, переходьте до кроку 2.
  2. Вдихайте глибоко: зробіть 10 глибоких вдохів — видохів для того, щоб трохи розслабитися. Постарайтеся робити дихальні вправи, допоки бажання закурити не послабшає. Якщо цього не відбулося, переходьте до наступного кроку.
  3. Випийте води: пити воду невеликими ковтками – хороша альтернатива сигареті у роті. Вода також допомагає вивести з організму токсини. Якщо вам все ще хочеться закурити, переходьте до наступного кроку.
  4. Відволічіться: спробуйте переключити свою увагу на щось та не думати про сигарети. Наприклад, ви можете піти на прогулянку, почитати книгу, послухати музику, подивитися телевізор чи зайнятися улюбленою справою.
Підвищення апетиту або збільшення ваги У деяких людей після того, як вони кидають курити, зростає апетит і часто вони замінюють викурені сигарети їжею. Для того, щоб не набирати додаткові кілограми, варто переглянути свій раціон та замінити його на більш здоровий. Їжте більше фруктів та овочів, пийте більше води, займайтеся фізичними вправами, що також буде кроком до здорового способу життя.
Зміни настрою (сум, злість, роздратування, байдужість тощо) Постарайтеся концентруватися на позитивних речах та думках. Слухайте гарну музику, дивіться цікаві фільми, спілкуйтеся з приємними людьми. Старайтеся уникати стресів та конфліктів. Думайте про те, які переваги ви отримаєте, коли досягнете бажаного результату і кинете курити.
Збудження, занепокоєння Більше гуляйте, займайтеся фізичними вправами, запишіться у басейн тощо.
Зниження пульсу Дивіться примітку нижче.
Проблеми з концентрацією Найкращий спосіб для боротьби із цією проблемою – тренувати увагу. Як би це банально не звучало, але чим більше і частіше ви намагаєтесь на чому зосередитись, тим краще це вам вдається. Можна спробувати також зайнятися йогою, помедитувати (або принаймні давати собі трохи часу щодня на те, щоб розслабитися і ні про що не думати), змінювати види діяльності (не займатися надто довго чимось одним). Також дивіться примітку нижче.
Симптоми, як при ГВРЗ (грипі) Як і при будь-якому гострому вірусному респіраторному захворюванні найкраща порада тут – відпочивати і пити більше рідини.
Безсоння Якщо ви почнете виконувати поради стосовно здорового способу життя (правильне харчування, фізична активність тощо), наведені вище, то ваш сон має нормалізуватися. Також користуйтеся традиційними порадами боротьби з безсонням – провітрюйте кімнату перед сном, слухайте легку приємну музику, не переїдайте перед тим, як лягаєте спати тощо.

ПРИМІТКА. Усіх симптомів, викликаних відмовою від куріння, можна уникнути, завдяки здоровому способу життя. Переконайтеся, що ви правильно харчуєтеся і достатньо спите, отримуєте вітаміни та займаєтеся фізичними вправами, вмієте розслаблятися та придумали для себе невеличкі нагороди за те, що прожили ще один день без тютюну.